Розділи

    • 10 травня 2022

    Рухайтеся задля здоров’я 30 хвилин щодня

    Всесвітній день руху для здоров’я - це ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров’я, мета якої - сприяння фізичній активності у всьому світі.

    Пропонується щороку відзначати День руху для здоров’я, щоб пропагувати фізичну активність як важливу складову здоров’я та добробуту.
    За словами експертів ВООЗ, серед основних ризиків смертності від хронічних захворювань, нарівні з нездоровим харчуванням і вживанням тютюну, є недостатня фізична активність.

    Загалом, хронічні захворювання зараз є причиною 60% передчасних смертей. Низька фізична активність спричиняє 1,9 мільйона смертей у світі щорічно. У людей, які не дотримуються рекомендацій щодо фізичних навантажень, ризик отримати серцево-судинні захворювання зростає у 1,5 раза. В усьому світі, за оцінками ВООЗ, активність понад 60% дорослих є недостатньою.

    «Серцево-судинні захворювання, інсульт, цукровий діабет, деякі види раку та респіраторні захворювання, а також ожиріння та проблеми із зайвою вагою – нині є основними причинами смерті та інвалідності в усьому світі» - наголошують фахівці.

    Всесвітній день руху для здоров’я має певні цілі, які розроблені відповідно до глобальних та національних стратегій ВООЗ. Серед них:

    -сприяти розробці стійких національних та місцевих ініціатив, політик та програм щодо фізичної активності;

    -збільшити участь населення у фізичних активностях;

    -збільшити участь у фізичній діяльності через спортивні організації, заходи та інші соціально-культурні форуми;

    -пропагувати здорову поведінку та спосіб життя та розв'язувати проблеми, пов’язані зі здоров’ям через спорт та фізичну активність;

    -виховувати в собі корисні звички, відмовитися від вживання тютюну, харчуватися здоровими продуктами, зменшити стрес та соціальну ізоляцію.

    Якщо робота є причиною пасивного способу життя, необхідно займатися фізичними вправами, відвідувати фітнес-центр, займатися будь-яким видом спорту.

    Достатньо лише 30 хвилин фізичної активності щодня – щоб зменшити ризик для власного здоров’я та покращити самопочуття.

    Джерело: https://www.who.int