Розділи

  • 24 листопада 2022

  Раннє виявлення та антиретровірусна терапія дають змогу людям, які живуть з ВІЛ, жити повноцінним життям.

  Завдяки державним закупівлям та за підтримки міжнародних партнерів офісу Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), Глобального Фонду із протидії ВІЛ, туберкульозу та малярії (GFATM) через міжнародні організації Україна повністю забезпечує лікування всіх, хто живе з ВІЛ.

  Навіть зараз в умовах війни усі люди, які живуть з ВІЛ, можуть мати безперервне лікування там, де вони зараз — вдома, у місці, куди переїхали через воєнні дії, або за кордоном.

  Під час воєнний дій ситуаціями, коли ризик інфікування ВІЛ зростає в рази, можуть бути: незахищені статеві акти, особливо ті, які супроводжуються насильством, контакти із чужою кров’ю під час поранень або оперативних втручань.

  Пройти тестування на ВІЛ можна у:

  -свого сімейного лікаря;

  -найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті «Довіра». На Вінниччині можна отримати необхідну допомогу у КНП «Клінічний центр інфекційних хвороб».

  -у будь-якому закладі охорони здоров’я України, що надає медичну допомогу в рамках 13 пакетів програми медичних гарантій, у тому числі амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу;

  -неурядових організаціях;

  -замовивши оральний тест на ВІЛ та пройти за його допомогою самотестування за посиланнями https://prozdorovia.in.ua (опція замовлення тесту відкрита для людей, які заповнили анкету ризику та отримали високий та середній результат) та oraltest.org.ua.

  Процедура тестування — абсолютно безоплатна і швидка. Результат експрес-тесту на ВІЛ буде готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин — підготовка й забір крові з пальця, 10 — очікування результату.

  Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передавання, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, а також дізнатися про організації, де вам можуть надати іншу допомогу.

  А також Центр громадського здоров’я за підтримки проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» розробив платформу https://findart.phc.org.ua

  та чат-бот у Telegram https://t.me/HIV_AIDS_bot.

  Більше інформації на сайті КНП «Клінічний центр інфекційних хвороб»

  http://aidscenter.org/

  Та за посиланнями:

  www.cgz.vn.ua

  https://youtube.com/channel/UClqgHWnGoo3My5OwHLj37eA

  https://www.instagram.com/cdc_vinnytsia

  https://www.facebook.com/CDCVinnytsi