Розділи

  • 28 березня 2023

  Моніторинг стану питної води та радіаційного фону у Вінницькій області

  За результатами щоденного моніторингу, який проводять фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно зі структурними підрозділами в районах - радіаційний фон на Вінниччині не перевищує багаторічний рівень та не несе загрози мешканцям області.

  Так за період з 20.03.2023. по 27. 03. 2023р. виконано 297 вимiрiв радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,11 мкЗв/год до 0,16 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

  Лабораторно досліджено 277 проб води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів. За результатами досліджень встановлено:

  -266 (96,0%) відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гiгієнічні вимоги до питної, призначеної для споживання людиною» по всіх дослiджених показниках.

  -11 (4,0%) не відповідає вимогам ДСанПiНу 224-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води призначеної для споживання людиною» за показниками:

  каламутність (комунальний водогін м. Гайсин), загальній жорсткості(сільський водогін с. Березівка Могилів-Подільського району) та перманганатній окиснюваності в 1,04-1,6 рази (інтегральний показник органічного забруднення) м. Хмільник КП «Хмільникводоканал та м. Калинівка КП "Калинівкаводоканал"

  Зазначені відхилення пов'язані з органічним забруднення вододжерела внаслідок господарської діяльності та природним вмістом солей жорсткості.

  Лабораторно досліджено 2 проби води з громадських криниць області на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники. За результатами досліджень невідповідеість вимогам ДСанПiНу 224-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води призначеної для споживання людиною" не встановлена.

  Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

  Попереджаємо про необхiднiсть кип'ятіння та відстоювання води перед вживанням. Надавайте перевагу бутильованій воді та водi на розлив.

  Більше інформації:

  www.cgz.vn.ua

  https://youtube.com/channel/UClqgHWnGoo3My5OwHLj37eA

  https://www.instagram.com/cdc_vinnytsia