Розділи

  • 29 червня 2022

  COVID-19 не зник і все ще становить загрозу для здоров’я

  Зокрема на Вінниччині за даними ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» протягом минулої доби зареєстровано – 6 лабораторно підтверджених випадків захворювання.

  На даний час в обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України є в наявності достатня кількість наборів реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції. Медичні заклади Вінниччини забезпечені безпечними та ефективними вакцинами проти COVID-19.

  Не варто нехтувати вакцинацією. Це стосується як  мешканців Вінниччини, так і  тимчасово-переміщених осіб. Щоб записатися на вакцинацію або ревакцинацію чи отримати бустерну дозу вакцини потрібно звернутися до сімейного лікаря, незалежно від наявності укладеної декларації.

  Як повідомляють у МОЗ майже 700 тис. українців у зв’язку з воєнними діями, наразі не отримали другу дозу вакцини проти COVID-19, ще понад 14 млн не зробили бустерне щеплення.

  Загалом же: першу дозу отримали 15,9 млн осіб, завершили базовий курс вакцинації - 15,2 млн українців та отримали бустерне щеплення - 1,4 млн осіб.

  У МОЗ зазначають, що медична інфраструктура з вакцинації наразі дозволяє робити щепленням всім, хто цього потребує, у відносно безпечних регіонах. Зараз особливо важливо піклуватись про себе та здоров’я близьких, адже цим ми не лише зберігаємо власне життя, а й даємо змогу медикам працювати задля порятунку постраждалих внаслідок війни.

  Якщо в Україні кількість захворювань поступово зменшується, ситуація у світі залишається нестабільною. В усьому світі було зареєстровано понад 536 мільйонів підтверджених випадків та понад 6,3 мільйона смертей. Така інформація оприлюднена на сайті ВООЗ.

  Фахівці ВООЗ повідомляють, протягом минулого тижня було зареєстровано понад 3,3 мільйона випадків, що на 4% менше порівняно з попереднім. Кількість нових щотижневих смертей знизилася на 16% у порівнянні з попереднім тижнем. Проте на регіональному рівні кількість нових щотижневих випадків зросла в регіоні Південно-Східної Азії на 46%, Регіоні Східного Середземномор’я  на 45% та Європейському регіоні на 6%. А це досить високі показники.

  У ВООЗ наголошують на необхідності вакцинації та зазначають, що вакцини проти COVID-19 цієї осені, ймовірно, будуть створені на основі варіанту коронавірусу Omicron, а не на оригінальному штамі, хоча деякі експерти припускають, що вони можуть принести значні переваги лише для людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

  Зауважимо, що попри зниження показників, небезпека від COVID-19 в нікуди не зникла, зокрема в Україні. Скупчення людей в укриттях і місцях тимчасового перебування збільшують ризик інфікуватися.

   Захистіть себе від важкого перебігу та смерті від вірусу. Вакцинуйтеся, щоби вберегти себе та знизити навантаження на медичну систему.

  Актуальний перелік пунктів щеплень можна знайти за посиланням: https://bit.ly/vaccinationpoints

  Джерело: https://www.medscape.com

  https://www.who.int