Розділи

  • 30 березня 2023

  Тестування на вірусні гепатити В та С

   В Україні вперше за кошти державного бюджету були закуплені швидкі тести для діагностування вірусного гепатиту С (близько 670 000 шт) та вірусного гепатиту В (близько 700 000 шт). Наразі тести вже розподілені між закладами охорони здоров’я в кожному регіоні.

   «Пройти тестування можна безкоштовно, а результати отримати вже за 15 хвилин з точністю 99,8%. Така діагностика легка та проста у використанні, дає можливість пройти обстеження де завгодно та не потребує спеціального лабораторного приміщення чи обладнання, все необхідне входить в комплект тест-набору», - розповідає Ірина Іванчук, начальниця відділу управління та протидії вірусним гепатитам та опіоїдній залежності Центру громадського здоров’я.

   Тестування на вірусні гепатити В та С рекомендовано для усіх осіб хоча б раз протягом життя. Тестуватись раз на рік рекомендовано для всіх осіб, з поведінкою, станами та факторами, які можуть призводити підвищеного ризику інфікування, а саме:

  - донорам крові;

  - реципієнтам крові/тканин;

  - медичним працівникам;

  - вагітним жінкам;

  - народженим у ВГВ, ВГС, ВІЛ-інфікованих матерів;

  - особам, які готуються для лікування онкологічного захворювання або імуносупресивної терапії;

  - пацієнтам, які перебувають чи перебували на гемодіалізі;

  - пацієнтам з підвищеним рівнем активності АЛТ (аланінамінотрансфераза) нез’ясованої етіології, патологічними результатами УЗД органів черевної порожнини, цирозом та раком печінки;

  - особам, які споживали чи споживають наркотики ін’єкційним;

  - людям, які живуть з ВІЛ;

  - особам, які отримували втручання пов’язані з контактом з кров’ю у випадку якщо є підозра щодо недотримання належних заходів інфекційного контролю (стоматологічні послуги, хірургічні втручання, медичні процедури, пірсинг, татуювання, тощо);

  - особам, які перебували/перебувають в місцях позбавлення волі;

  - членам родини та особам, які проживають спільно або мають сексуальні стосунки з особами, які мають ВГ;

  - чоловікам, що мають секс з чоловіками;

  - особам, які хворі/мали в анамнезі інфекції, що передаються статевим шляхом;

  - особам, які надають сексуальні послуги за винагороду.

  Дізнатись більше та знайти заклад, де можна отримати безкоштовне тестування на вірусні гепатити В та С можна за посиланням: bit.ly/42GfihT

  Щеплення проти гепатиту В в Україні є безкоштовним для дітей від народження до 18  років.  Якщо ваша дитина не отримала вчасно щеплення зверніться до свого сімейного лікаря. Дорослі можуть отримати це щеплення за власний кошт.

    Всі наявні вакцини в Україні зареєстровані та прекваліфіковані ВООЗ для застосування. Зберігаються в закладах охорони здоров’я із дотриманням вимог «холодовий ланцюга» .

  Обов’язково проконсультуйте з вашим сімейним лікарем та розпитайте, які додаткові заходи імунізації необхідні вам та вашій родині.

  Будьте здорові!

  Джерело: Центр громадського здоров’я України