Розділи

Бактеріологічні дослідження

В мікробіологічній лабораторії ДУ "Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"  проводяться бактеріологічні дослідження для фізичних та юридичних осіб на високому сучасному рівні. Для вас працюють висококваліфіковані фахівці з тривалим досвідом практичної роботи, що мають вищі кваліфікаційні категорії за фахом.

Дослідження проводяться з використанням комерційних стандартизованих поживних середовищ, біохімічних тестових наборів для ідентифікації, систем експрес діагностики, обладнання для діагностики анаеробної флори, обладнання для достовірного визначення антибіотикорезистентності виділених культур патогенних мікроорганізмів.

Лабораторії ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗУ»  акредитовані  на відповідність вимог ДСТУ ISO/IES 17025:2019

Особлива увага приділяється забезпеченню якості і достовірності бактеріологічних досліджень шляхом проведення зовнішнього та внутрішнього контролю якості. Системою зовнішнього контролю якості передбачено перевірку поживних  середовищ,  вирішення контрольних задач в т.ч. для визначення антибіотикорезистентності культур патогенних мікроорганізмів, проведення міжлабораторних паралельних досліджень проб з зовнішнього середовища;  внутрішній контроль якості бакдосліджень проводиться згідно робочих інструкцій.

Визначення умовно патогенної флори проводиться напівкількісним методом, що дає можливість виявити істинну причину захворювання. Дослідження на виявлення дизбактеріозу кишківника проводиться з визначенням широкого спектру мікроорганізмів, в тому числі сальмонел, шигел,ентеропатогених ешерихій ,ентерококу, клостридий (виявлення антибіотикассоційованної діареї) та інших патогенів і  умовнопатогених мікроорганізмів, неферментуючих грамнегативних бактерій, грибів. По закінченню дослідження надається консультація лікаря по мікробіологічній інтерпретації отриманих результатів.

 Спектр досліджень, що проводяться станом на сьогодні:

- дослідження харчових продуктів, безалкогольних напоїв, повітря, змивів, води питної, матеріалу на стерильність та на бактеріальну забрудненість;

- дослідження клінічного матеріалу  (з зіву, носу, рани, вух, очей, статевих органів, біологічних рідин – сечі, мокроти, простатичного соку, фекалій та ін.  для виявлення збудників інфекційних хвороб;

- дослідження по виявленню дизбактеріозу кишечника;

- визначення чутливості до антибіотиків  для раціонального лікування інфекційних хвороб;

- надання консультативної допомоги  по результатам отриманих досліджень.

Будьте  здорові!

Графік роботи 

Понеділок - п’ятниця з 9.00 до 16.42

Обідня перерва 13.00- 13.30

Прийом матеріалу: понеділок - п’ятниця 9.00-12.00

На виявлення дисбактеріозу: понеділок-середа 9.00-13.00

Завідувач лабораторії  Скорук Людмила Анатоліївна 

Відповідальний лікар-бактеріолог  Юнусова Олена Леонідівна

Контактний телефон (0432) 67-26-18

e-mail: oblses-virus@ukr.net

Чекаємо на Вас за адресою: м. Вінниця, вул. Маліновського, 11